Endüstriyel Kapılar

Belgeler:
YUKARI DİKEY TOPLANIR MOTORLU KAPI
KAPI ÖZELLİKLERİ
Ana konstrüksiyon ve çalışan aksam

Yukarı dikey toplanır kapılar yüksek mukavemette alüminyum destek yapılı neya galvanizli sac panellerin özel mekanizması vasıtası ile kapı üstü bölgesinde dikey olarak yan yana dizilerek açılması yöntemi ile çalışırlar. Kapı üstü bölgesinin yüksekliği min. 120 cm. olması gerekmektedir. Kapının çalışma mekanizması parçaları ve kuvvetli olması gereken taşıyıcı konstrüksiyon parçaları hariç, tüm kapı parçaları korozyona ve paslanmaya karşı direnci ve hafifliği sağlamak için alüminyumdan üretilebilir.

Çelik olmak zorunda olan parçalar ise çinko galvanizleme yöntemi ile kesin olarak paslanmaya ve korozyona karşı korunduktan sonra boyanırlar. Kapı konsolları kasaya (Duvara) bağlıdır. Kasa için yanlarda 12 cm ve motorun konabilmesi için min. 50 cm. lik bir boşluğa gerek vardır. Kapı konsolu direk kasaya bağlı olduğundan monoray vinç geçişini engellemez.

Endüstriyel-kapi

Fabrikasyon Boya:

Üretilen konstrüksiyon ve kapı malzemeleri boyama için uygun yüzey oluşturmak amacı ile tamamen temizlenip alkali banyosu ile yağlardan arındırıldıktan sonra uygun yüzey işlemine tabi tutulur.( Kromatlama vb.) ve u.v. ışınlarına dayanıklı enamel dış cephe boyası ile boyanır. Bütün malzemeler fabrikasyon boyalı olarak inşaat mahalline getirilir.

Malzeme Hazırlığı:

Kapı malzemesi, yapılacak projeye uygun olarak fabrikasyon imal edilir ve inşaat mahalline sevk edilir. İnşaat mahallinde kesme,delme,kaynatma işlemleri yapılmaz.

Kapı Gövdesi:

Gövde, yüksek mukavemetli alüminyum destek yapılı panellerden oluşur. İstenilen renkte yukarıda özellikleri belirtilen şekilde boyanır. Panel yüksekliği ve Panel kalınlığı ihtiyaca göre tesbit edilebilir.

Aydınlatma

Aydınlatma istenildiği takdirde, kapı üzerindeki destek panellerden 1 adedi ışık geçirgen PVC yüzeyli olarak imal edilebilir.

Montaj:

Montaj işlemi prefabrik olarak üretilmiş tamamı hazır parçaların inşaat mahallinde birbirine tutturulması ve raylarına takıldıktan sonra sistemin çalıştırılmasından ibarettir.

Manuel Kumanda :

Kapı enerjisi kesildiği zaman, Manuel olarak açılmasını sağlayacak calaskal mekanizmasına sahiptir. Ayrıca kapılar Manuel kumandaya alındığı zaman motor enerjisini kesen emniyet sistemide mevcuttur.

Kapı Hızı:

Kapıların açılma kapanma hızları 6m/ dak. dır.

Kapı Tahrik Sistemi:

Kapı tahriki MEKON HERKÜL 1 HP yandan takmalı redaktörlü kapı motoru ile yapılır. Motorlar 380 V. 50 Hz. Trifaze cereyan ile çalışmakta olup duvardan buton ile kumanda edilir.

Kapı hareket butonlarından herhangi birine basıldığı sürece kapı hareket halinde olup, buton bırakıldığında duracaktır. Buton sıkışması ihtimaline karşı hareket butonları yanında birde stop butonu vardır. Kapı açılma veya kapanma yönünde hareketlerinin sonuna geldiklerinde otomatik olarak durmaktadır.