image
image
image
PİLİÇ BESLEME TESİSİ ÖZELLİKLERİ

İHTİYAÇ:

- Tavukçuluk firmaları iç tüketimdeki artışı ve ihracatla birlikte, tavuk etine sürekli artan talebe rağmen kesimlik tavuğu yetiştirmedeki problemler yüzünden kesimhaneleri düşük kapasite çalıştırmaktadır.

- Civcive verilen yemin uygun oranda ete dönüşebilmesi için sıcaklığın, nemin, aydınlatmanın, günlük yem ve su  miktarının hijyen şartlarının çok hassas ayarlanması gereklidir. 

- 1520m²  taban alanına sahip iki katlı broyler besleme tesisimiz en yeni teknolojiye göre tam otomatik kontrollü olarak projelendirilmiş olup önemli maliyet avantajları getermektedir.

TESİS:

- Yatırım izinleri alınmasından sonra binaların ve yan tesislerin bulunacağı alan hafriyatla düzlenerek blokaj grobeton ve demirli beton ile kaplanacak rögarlar kanalizasyon hatları ve foseptik inşa edilerek başlanacaktır

- Fabrikada hazırlanmış çelik konstrüksiyon parçalar işyerine getirilerek monte edilecek 6 cm poliüretan sandviç panellerle  kaplanacaktır.

- Kalorifer tesisatı, havalandırma ve atmosfer kontrol cihazları, selenoid kapaklı fanlar, spiral yemlik grubu, nipel sulama grubu, kapak konveyörler, vinçler, silolar monte edilecektir.

- Elektrik tesisatı ve üç renkli aydınlatma grubu merkezi kontrol birimine bağlı olarak günün çeşitli saatlerinde farklı ışık rengi sağlayarak piliçlerin yemlenme, dinlenme, uyku periyodlarını düzenleyecektir.

- Tesiste ortam şartlarına ve piliçlerin ihtiyaçlarına göre bütün sistemin tek merkezden  kontrolü sağlanmakta, anlık teknik veriler ve istatistikler alınabilmekte, uzaktan bağlanma yolu ile internetten ulaşılarak tesis sürekli kontrol altında tutulabilmektedir.

PİLİÇ BESLEME TESİSİ
image image image image image
  • Tel: +90 312 484 62 74 (Pbx)
  • Fax: +90 312 484 17 32
  • Email: pazarlama@mekon.com.tr
  • Website: www.mekon.com.tr
  • Adres:Şehit Ali Gaffar Okkan Caddesi                                   No: 106
  •  Gölbaşı / ANKARA TÜRKİYE
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!